Profilaktyka uzależnień

uzalenienie 01

W okresie od październiku do grudnia br. w szkole odbywały się zajęcia profilaktyczne dotyczące uzależnień. Uczniowie zdobyli i utrwalili więdzę dotyczącą zjawska cyberprzrmocy, zweryfikowali włase informacje na temat dobrych i złych stron korzystania z sieci Internet. Przekazano, jak krzywdzące mogą być działania podejmowane on-line.

Formą podsumowania zajęć było przeprowadzenie warsztatów plastycznych. Zorganizowano wystawę plakatów.

W trakcie zajęć uświadomiono młodzieży problem uzależnień a szczególnie dopalaczy i nieprzewidywalne skutki ich oddziaływań na zdrowie młodego człowieka. Zwrócono uwagę, aby zwsze krytycznie podchodzić do treści zawartych w internecie lub przekazywanych przez kolegów na temat narkotyków, dopalaczy. Zajęcia mialy na celu wskazanie alternatywnych form spędzania wolnego czsu.

Podczs lekcji korzystano z bogatej oferty metod aktywizujących. Uczniowie oglądali filmy, prezentacje multimediane, dyskutowali, grali w gry dydaktyczne, rozwiązywali zadania w grupach

W zajęciach uczestniczyły wszystkie klasy. Formą podsumowania zajęć było przeprowadzenie warsztatów plastycznych dotyczących profilaktyki uzależnień.

lipiec 2019