Ocenianie

W Gimnazjum nr 6

oceniamy nowocześnie

 

Ocenianie wewnątrzszkolne osiągnięć edukacyjnych uczniów polega na rozpoznawaniu przez nauczycieli poziomu i postępów w opanowaniu przez uczniów wiadomości i umiejętności w stosunku do wymagań edukacyjnych wynikających
z podstawy programowej.

 

Bazuje ono na elementach oceniania kształtującego polegającego na pozyskiwaniu przez nauczyciela i ucznia w trakcie nauczania informacji, które pozwolą rozpoznać, jak przebiega proces uczenia się tak, aby nauczyciel mógł modyfikować dalsze nauczanie i aby uczeń otrzymywał informację zwrotną pomagającą mu się uczyć.

 

Czytaj więcej...

Metody dydaktyczne

W Gimnazjum nr 6

stosujemy nowoczesne metody dydaktyczne

 

Tutoring to niezwykła, nowa metoda dydaktyczna, szczególnie skuteczna, jeśli chodzi o rozwijanie potencjału uczniów oraz motywowanie ich do samodzielnej pracy.

Tutoring jest metodą rozwijającą talenty i zainteresowania uczniów, pomagającą odnaleźć im swoją ścieżkę rozwoju osobistego i edukacyjnego.

Czytaj więcej...

Przestrzeń edukacyjna

W Gimnazjum nr 6

przestrzeń edukacyjna w klasach sprzyja nauce

Standard przestrzeni dydaktycznej wyznacza estetyka i funkcjonalność. Miejsce nauki i pracy powinno być urządzone tak, aby stanowiło kolorystyczną, przestrzenną i tematyczną dekorację dla głównych aktorów tej sceny – ucznia i nauczyciela.
W wielu naszych klasach, naprzeciwko tradycyjnych pomocy dydaktycznych znajdują się multimedia – rzutnik, tablica interaktywna, laptop, dostęp do internetu.

Czytaj więcej...

Galeria zdjęć

Kalendarz

wrzesień 2019
pwścpsn
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30