Przestrzeń edukacyjna

W Gimnazjum nr 6

przestrzeń edukacyjna w klasach sprzyja nauce

Standard przestrzeni dydaktycznej wyznacza estetyka i funkcjonalność. Miejsce nauki i pracy powinno być urządzone tak, aby stanowiło kolorystyczną, przestrzenną i tematyczną dekorację dla głównych aktorów tej sceny – ucznia i nauczyciela.
W wielu naszych klasach, naprzeciwko tradycyjnych pomocy dydaktycznych znajdują się multimedia – rzutnik, tablica interaktywna, laptop, dostęp do internetu.

Cała przestrzeń ma wprowadzać wrażenie spokoju, ładu i ułatwiać uczniom pracę: samodzielną i w grupach, przy specjalnie ustawionych stolikach. Uczniowie mogą łączyć się w zespoły o podobnym stylu uczenia się, zwiększając swój potencjał i oddziałując na pozostałe zespoły uczniowskie. Nasi nauczyciele staraja się szanować i nieustannie monitorować preferencje rozwojowe dzieci, style uczenia się, rodzaje aktywności, angażując przy tym ucznia w samoocenę.

luty 2018