Otwarta lekcja języka polskiego

P1080502

 

W marcu odbyły się w naszej szkole dwie lekcje języka polskiego, w których uczestniczyli szóstoklasiści ze szkoły podstawowej nr 35. Lekcje przygotowały i poprowadziły dla nas nauczycielki języka polskiego – p. Barbara Raczyńska i p. Małgorzata Cierplikowska. W zajęciach uczestniczyli również uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum.

Tematem pierwszego spotkania były ogrody. Na początku zostaliśmy podzieleni na kilka grup. Pierwszym punktem naszych zajęć było obejrzenie dwóch prezentacji multimedialnych, które miały na celu przybliżyć nam różne rodzaje ogrodów. Następnie każdy uczestnik wypisał swoje skojarzenia związane z tematem zajęć. Naszym głównym zadaniem była analiza otrzymanego wiersza i odpowiedzenie na podane pytania.

Tematem drugich zajęć była „Bezludna wyspa”. Zadaniem każdej z grup było przeanalizowanie różnic i podobieństw wyspy w: „Życiu Pi”, „Robinsonie Crusoe” oraz biblijnego raju. Kolejnym zadaniem było wybranie kilku rzeczy, które są najbardziej przydatne na bezludnej wyspie oraz wyjaśnienie co do ich zastosowania. Ostatnim elementem zajęć było obejrzenie fragmentu z filmu „Życie Pi”, który większości z nas był dobrze znany.

Drugi dzień został podsumowany przez panie prowadzące zajęcia. Staraliśmy się włożyć jak najwięcej pracy w powierzone zadania. Myślę, że każdy uczestnik zajęć mógł nie tylko pogłębić swoją wiedzę, ale również miło spędzić czas.

Mamy nadzieję, że wspólną lekcją zachęciliśmy tegorocznych szóstoklasistów do wybrania naszego gimnazjum i pokazaliśmy im, że w naszej szkole nigdy nie jest nudno.

 

red. M.Dębska

Linki

  

Galeria zdjęć

Kalendarz

grudzień 2018
pwścpsn
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31