Koncert charytatywny "W Rytmie Serc"

w rytmie serc

 

Dnia 8 marca 2013 r. odbył się koncert charytatywny „W Rytmie Serc” organizowany przez Młodzieżową Radę Miejską w Łodzi. Akademicki Ośredek Inicjatyw Artystycznych, przy ulicy Zachodniej 54, udostępnił nam piękną salę, w której tamtego wieczoru naprawdę wiele się działo!

Naszym celem było pokazanie i wypromowanie młodych, łódzkich artystów oraz wsparcie młodzieży z łódzkich Domów Dziecka, z którą wcześniej mieliśmy okazję się zapoznać.

Główną organizatorką projektu była Patrycja Marchewczyńska – wiceprzewodnicząca Młodzieżowej Rady Miejskiej, która z pomocą m.in.: naszej uczennicy Małgorzaty Dębskiej, doskonale sprostała zadaniu, mimo wielu obowiązków związanych z organizacją tak wielkiego przedsięwzięcia.

Gośćmi naszego koncertu była młodzież z łódzkich Domów Dziecka. To ona była naszą motywacją, aby działać i doprowadzić projekt do końca.

Na widowni obecni byli również radni Młodzieżowej Rady Miejskiej oraz prezydium.

Koncert poprowadzili radni MRM, w tym nasz uczeń Dawid Cichański oraz nasza absolwentka Monika Płomińska, którzy świetnie sprawdzili się w swojej roli, integrując się z publicznością i kamuflując przerwy między występami.

Wstęp na koncert był bezpłatny, jednak idąc w ślad za naszą ideą, postanowiliśmy umieścić informację o zbiórce rzeczy, które zostaną przekazane młodzieży z łódzkich Domów Dziecka.

Nasz pomysł przeszedł najśmielsze oczekiwania. Mamy nadzieję, że rzeczy, które zostały zebrane pomogą w rozwijaniu pasji młodych Łodzian.

Koncert rozpoczął się tuż po godzinie 18 pokazem z sesji zdjęciowej, w której uczestniczyli radni organizujący koncert, prowadzący oraz artyści, których wyłoniliśmy podczas przesłuchań zorganizowanych w Radiu Łódź.

Na scenie ukazał się pierwszy zespół – Votum. Trzy, piękne dziewczyny zachwyciły nas swoimi głosami, prezentując dwa covery.

Następnie wystąpił „chłopak z gitarą”, czyli Adrian Czaplicki. Jego wykonanie z pewnością poruszyło wiele kobiecych serc.

Kolejna artystka, to nasza absolwentka Daria Bednarek - uczestniczka wielu konkursów piosenki, która również spróbowała swoich sił w programie X-Factor. Zachwyciła nas dwoma utworami w języku angielskim.

W skład zespołu Animal Bar wchodzi 4 chłopaków i urocza wokalistka. Zespół wykonał m.in. swój utwór oraz piosenkę The Rasums – In the shadows.

Małgorzata Arendt i Natalia Kaczmarek tworzą zgrany duet, składający się z gitarzystki i wokalistki. Już na przesłuchaniach zachwyciły nas coverem piosenki zespołu Paramore, który również wykonały podczas koncertu.

Kolejnej artystce - Mai Polce, w przepięknym wykonaniu „Tears in heaven” Erica Claptona towarzyszył równie zdolny gitarzysta.

Zespół Blackamel, to męski skład z kobiecym głosem. Jedną z piosenek przez nich wykonanych było poruszające Zombie zespołu The Cranberries.

Echo di pulsar, to przede wszystkim ciężkie gitary i growl. Jednak dość mocne brzmienia złagodził głos wokalistki, która towarzyszyła zespołowi.

Retrovirus pokazał swoją alternatywną stronę. Podczas pierwszego utworu muzycy zamienili się pozycjami w zespole, co z pewnością było dużym urozmaiceniem i zaskoczeniem.

Na zakończenie wystąpił zespół Dissolved, który nie tylko potrafi świetnie wykonać napisane przez siebie utwory, ale również… poruszyć publiczność! Młody zespół idealnie zakończył tamten wieczór.

Podczas koncertu mogliśmy usłyszeć wiele dowcipów, anegdot i historyjek, a także bliżej poznać naszych gości specjalnych.

Dopełnieniem projektu było pamiątkowe zdjęcie z wszystkimi bawiącymi się podczas koncertu charytatywnego „W Rytmie Serc”.

To nie jest ostatni taki projekt. Czekajcie z niecierpliwością!

red: Małgorzata Dębska

Linki

  

Galeria zdjęć

Kalendarz

marzec 2019
pwścpsn
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031