Arsenał Pamieci 2014

P1100353

21 marca 2014 roku odbyło się w Pałacu Poznańskiego, uroczyste podsumowanie konkursu „Arsenał Pamięci”, w którym uczestniczyła młodzież z całej Polski. Młodzi Polacy mieli możliwość spotkać się z „żywą historią”, czyli ostatnimi żołnierzami Szarych Szeregów, Armii Krajowej, małego sabotażu.

Na spotkaniu obecna była rodzina Janka Bytnara „Rudego”: córka Dusi- siostry Janka oraz jej syn Julian- młody historyk, pracownik Muzeum W Warszawie, a także kuzynka Janka- emerytowana nauczycielka łódzkiego liceum.

Dzięki temu mieliśmy możliwość poznania Tych, wspaniałych osób, które tworzyły i tworzą naszą, narodową historię.

W pięknej i wypełnionej po brzegi Sali Lustrzanej przy udziale znakomitych gości: Pani wojewody Jolanty Chełmińskiej, kuratora oświaty i wicemarszałka oraz wielu innych znakomitych gości po raz kolejny spotkało naszą szkołę wyróżnienie.

Twórca i organizator Arsenału Pamięci oraz Mistrz Mowy Polskiej(2009), profesor Krzysztof Jakubiec podziękował nauczycielce historii Grażynie Wróblewskiej za 16-letnią opiekę nad młodymi budowniczymi Arsenału Pamięci. Podkreślił, że Gimnazjum nr 6 im. Księdza Konarskiego w Łodzi jako jedyne w Polsce uczestniczyło we wszystkich edycjach konkursu, kultywując pamięć o minionych pokoleniach oraz wychowując młodzież w duchu patriotycznym.

Laureatami konkursu byli uczniowie klasy III a: Dominika Kotarska, Oliwia Kwapiszewska, Mateusz Sobociński oraz uczeń III c Adam Kamiński. Nagrodzeni byli dyplomami, pięknymi albumami i nagrodami rzeczowymi.

Gratulujemy!

luty 2018