Spektakl przeciwko kibicowskiej nienawiści "Heysel"

P1100428

Historię tragedii na Heysel zna praktycznie każdy kibic piłki nożnej. Teraz poznali ją również uczniowie naszej szkoły, która 7 kwietnia, jako jedna z sześciu szkół gościła aktorów Chojnickiego Studia Rapsodycznego.

Na zaproszenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi Chojnickie Studio Rapsodyczne w składzie:

Grzegorz Szlanga – reżyser oraz aktorzy: Kamila Puchalska, Paulina Kosiedowska, Klaudia Podolska, Piotr Rutkowski, Damian Szmagliński, Łukasz Sajnaj

przedstawiło spektakl, pt. "Heysel", podejmujący newralgiczny problem zachowań kibiców piłki nożnej. Niniejszy projekt teatralny powstał przy współpracy z Wydziałem Edukacji Starostwa Powiatowego w Chojnicach w ramach projektu "Kibicuję Bezpiecznie 2013".

Na uroczystości pojawili się również wybitni goście:

Zbigniew Osiciński – główny specjalista w Biurze Ochrony Informacji i Bezpieczeństwa urzędu Marszałkowskiego w Łodzi

Romana Cybulska – starszy wizytator Łódzkiego Kuratorium Oświaty

insp. Dariusz Banachowicz – Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi

podinsp.. Piotr Beczkowski – Komendant Miejski Policji w Łodzi

nadkom. Andrzej Wroński – ekspert Wydziału Profilaktyki Biura Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji

zawodnicy ŁKS: Dawid Serafiński, Bartosz Waleńcik, Łukasz Adamski

oraz Radosław Krajewicz – dyrektor Domu Kultury w Chojnicach.

Po spektaklu odbyła się krótka dyskusja panelowa z udziałem uczniów Gimnazjum i zaproszonych gości.

czytaj artykuł