Piknik sąsiedzki

G6 Piknik

Śpiew, muzyka, taniec, teatr, dobre jedzenie i dużo życzliwości. Taki był piknik sąsiedzki „Wokół 6” zorganizowany w sobotnie przedpołudnie 11 czerwca 2016r. na dziedzińcu naszego gimnazjum. Program pikniku był bardzo różnorodny i każdy z bogatej oferty programowej na pewno znalazł coś dla siebie ...

W programie przewidziano występy muzycznych i tanecznych zespołów dziecięcych z pobliskich szkół podstawowych SP 24 i SP 54, na scenie nauczyciele Gimnazjum nr 6 zaprezentowali spektakl „Hamlet” wg scenariusza J. Przybory, były też animowane bajki i wierszyki, w których uczestniczyły dzieci goszczące na pikniku.

Dodatkową atrakcją pikniku, szczególnie dla dzieci było zwiedzanie wozu Straży Pożarnej oraz radiowozu policyjnego. Nieopodal swoje stanowisko mieli ratownicy medyczni, którzy prowadzili pokaz udzielania pierwszej pomocy z wykorzystaniem fantomów. Ponadto dla dzieci właśnie, przygotowano szereg atrakcji w kąciku malucha: fotki z minionkami, malowanie twarzy, tatuaże, zagadki literackie, skręcanie balonów, malowanki połączone z wystawą prac.

Dużą atrakcją, szczególnie dla pań było stoisko firmowane przez Oriflame, gdzie można było poznać aktualne trendy w makijażu i zrobić makijaż.

Nie zabrakło atrakcji sportowych. Na szkolnym kompleksie „Orlik” odbył się mecz piłki nożnej uczniowie Gimnazjum nr 6 kontra klerycy Parafii św. Antoniego. Szkoły Podstawowe nr 54 i 24 rozegrały mecz w rugby, dużą uwagę przyciągnął pokaz karate i sztuk walki. Miłośnicy przygód, sztuki przetrwania (survival) i mocnych wrażeń mogli osobiście przekonać się jak radzić sobie w trudnych warunkach.