Mini targi edukacyjne w Gimnazjum nr 6

P1130509

Od wielu lat odbywają się w naszej szkole spotkania uczniów i rodziców z przedstawicielami szkół ponadgimnazjalnych. W tym roku po raz pierwszy spotkanie to przybrało forme mini-targów edukacyjnych.

W dniu 19 stycznia odbyły się „Szkolne Targi Edukacyjne”, zorganizowane specjalnie dla uczniów klas III naszej szkoły oraz ich rodziców. Targi miały na celu zapoznanie rodziców i uczniów klas III z ofertą edukacyjną szkół oraz nowymi kierunkami kształcenia.

W spotkaniu wzięło udział …..

aż 13 szkół ponadgimnazjalnych z całej Łodzi. Kolejno prezentowały się następujące szkoły:

• XV Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza w Łodzi
  • XVIII Liceum Ogólnokształcące im. Jędrzeja Śniadeckiego w Łodzi
  • XXXIV Liceum Ogólnokształcące w Łodzi
  • XLIV Liceum Ogólnokształcące w Łodzi
  • Zespół Szkół Ekonomiczno-Turystyczno-Hotelarskich im. Władysława Grabskiego w Łodzi
  • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 im. Króla Bolesława Chrobrego w Łodzi
  • Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego im. Powstańców Wielkopolskich w Łodzi
  • Zespół Szkół Samochodowych w Łodzi
  • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 9 im. Komisji Edukacji Narodowej w Łodzi
  • Zespół Szkół Geodezyjno-Technicznych im. Sybiraków w Łodzi
  • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 20 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi
  • Zespół Szkół Rzemiosła im. Jana Kilińskiego w Łodzi
  • Łódzka Szkoła Mody – Kosmetologii – Fryzjerstwa ANAGRA

Przedstawiciele szkół zapoznali uczestników spotkania z kierunkami kształcenia w danej szkole oraz zasadami rekrutacji na rok szkolny 2016/2017.Ponadto opowiedzieli o swoich szkołach, zajęciach pozalekcyjnych, konkursach oraz o możliwościach praktyk zagranicznych, a także wielu projektach unijnych i dodatkowych kursach, dzięki którym ich dzieci w przyszłości mogą zdobywać nowe umiejętności.

Każdy uczestnik Targów otrzymał ulotki lub broszury informacyjne do samodzielnego przestudiowania w domu. Przybyli goście chętnie odpowiadali na zadawane przez uczniów i rodziców pytania.

Serdecznie dziękuję za liczne przybycie i mam nadzieję, że spotkanie było doskonałą formą zapoznania się z ofertą szkół i wyboru tej, która była najbardziej interesująca.

Małgorzata Katarzyńska – doradca zawodowy