Mini Targi Edukacyjne

P1140935

Od wielu lat odbywają się w naszej szkole spotkania uczniów z przedstawicielami szkół ponadgimnazjalnych. W tym roku po raz drugi spotkanie przybrało formę mini-targów edukacyjnych.

W dniu 10 stycznia odbyły się "Szkolne Targi Edukacyjne", zorganizowane specjalnie dla uczniów klas III szkoły i ich rodziców. Targi miały na celu zapoznanie uczniów ostatnich klas z ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnch oraz nowymi kierunami kształcenia.

W spotkaniu wzięło udział aż 10 szkół ponadgimnazjalnych z całej Łodzi, które w ciekawy sposób zaprezentowały swoją ofertę:

• XV Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza w Łodzi
  • Zespół Szkół Ekonomiczno-Turystyczno-Hotelarskich im. Władysława Grabskiego w Łodzi
  • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 im. Króla Bolesława Chrobrego w Łodzi
  • Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego im. Powstańców Wielkopolskich w Łodzi
  • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 9 im. Komisji Edukacji Narodowej w Łodzi
  • Zespół Szkół Geodezyjno-Technicznych im. Sybiraków w Łodzi
  • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 20 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi
  • Zespół Szkół Rzemiosła im. Jana Kilińskiego w Łodzi
  • Centrum Kształcenia Ustawicznego (ZSP nr 19)
  • LOKOS – Technikum Informatyczne i Logistyczne

Przedstawiciele szkół zapoznali uczestników spotkania z kierunkami kształcenia w danej szkole oraz zasadami rekrutacji na rok szkolny 2017/2018. Ponadto opowiedzieli o swoich szkołach, zajęciach pozalekcyjnych, konkursach oraz o możliwościach praktyk zagranicznych, a także wielu projektach unijnych i dodatkowych kursach, dzięki którym ich dzieci w przyszłości mogą zdobywać nowe umiejętności.

Każdy uczestnik Targów otrzymał ulotki lub broszury informacyjne do samodzielnego przestudiowania w domu. Przybyli goście chętnie odpowiadali na zadawane przez uczniów i rodziców pytania.

Serdecznie dziękuję za liczne przybycie i mam nadzieję, że spotkanie było doskonałą formą zapoznania się z ofertą szkół i wyboru tej, która była najbardziej interesująca.

Małgorzata Katarzyńska – doradca zawodowy

sierpień 2018