Młodzieżowa Rada Miasta

wybory do IV kadencji

W związku z zakończoną w czerwcu III kadencją pracy Młodzieżowej Rady Miasta Łodzi rozpoczyna się nowy nabór. W wyborach stanąć może każdy uczeń łódzkiej szkoły, który nie ukończył jeszcze 19 lat, mieszka w Łodzi i ma chęć pracy na rzecz miasta i jej mieszkańców poprzez świadome i odpowiedzialne podejmowanie decyzji.

W każdej łódzkiej szkole należy wybrać Elektora, osobę, która podczas wyborów do MRM, po uprzednim wysłuchaniu przemówień kandydatów do Młodzieżowe Rady, podejmie decyzję i odda głosy na swoich faworytów.

W tym celu SU przyjmuje do piątku kandydatury osób, które chciałyby objąć stanowisko Elektora podczas najbliższych wyborów do MRM 22 października 2012 roku w UMŁ.

Podczas wyborów do Samorządu Uczniowskiego rozdane zostaną dodatkowe karty do głosowania, na których znajdą się nazwiska osób zainteresowanych pełnieniem funkcji Elektora. Wyborca będzie zobowiązany postawić krzyżyk przy nazwisku swojego kandydata (jednego). Podstawowym warunkiem jaki musi spełnić Elektor by wziąć udział w głosowaniu jest zebranie min. 20 podpisów osób, które go popierają.

Natomiast wszystkich uczniów zainteresowanych wzięciem udziału w wyborach do Młodzieżowej Rady Miasta proszę o zgłaszanie się do opiekuna SU w celu uzyskania szczegółowych informacji, dalszych instrukcji i dokumentów do wypełnienia.

sierpień 2018