Warsztaty tematyczne

warsztaty

13 pażdziernika, w przeddzień Dnia Komisji Edukacji Narodowej uczniowie Giimnazjum nr 6 tradycyjne lekcje zamienili w serię warsztatów tematycznych. Każda klasa uczestniczyła w warsztatach artystycznych, kulinarnych, społecznych i filmowych.

Podczas warsztatów filmowych, pokazano historię polskiego szkolnictwa i rolę jaką odegrała w historii Polski powołana przez Sejm Czteroletni Komisja Edukacji Narodowej. Uczniowie musieli bardzo uważnie ogladać zaprezentowane filmy dokumentalne, bowiem warsztaty kończyły się  testem.

Warsztaty artystyczne natomiast pokazały, że każdy z uczniów jest artystą i wspaniale potrafi zaprojektować i ozdobić kartkę z życzeniami.

"Godnośc" to temat przewodni warsztatów społecznych, podczas których uczniowie z wylosowanych materiałów (tekstów, fotografii) musieli skomponować plakat.

Warsztaty kulinarne wyzwoliły u każdego uczestnika niezwykle słodkie uczucia, bowiem zadaniem uczestników było pięknie udekorować babeczkę.

Młodzież gimnazjalna uczyła i bawiła się wyśmienicie. Wszystkim taka forma edukacji bardzo się podobała. Zmagania uczniów podczas warsztatów tematycznych były punktowane i doliczone do międzyklasowgo konkursu "klasa na 6".

grudzień 2018