Dzień Języków Obcych 2018

djob

W środę 28 marca uczniowie klas drugich i trzecich brali udział w nowatorskiej lekcji wykorzystującej nowe technologie i potencjał aplikacji telefonów  komórkowych w codziennym życiu. W ciągu godziny uczniowie stanęli przed czterema zadaniami, które związane były z wiedzą o językach i kulturą ze świata. Ich działania wymagały umiejetności pracy w grupie i dzielenia  zadań. Skanowali kody QR, które ukrywały pytania, pracowali z Kahoot, słuchali piosenek w różnych językach i reagowali na usłyszane wyrazy na przemian w języku angielskim i niemieckim.

Klasa, która najlepiej współpracowała i udzielała najszybszych, poprawnych odpowiedzi to 3A. Tuż za nią ulokowały się klasy 3B, 2B, 2A.

Europejski Dzień Języków ma zwrócić uwagę na bogactwo języków w Europie: ponad 200 języków europejskich, 24 języki urzędowe UE, około 60 języków regionalnych i języków mniejszośc,i wiele innych języków, których używają osoby z innych części świata.

Dzień Języków Obcyh ustanowiono, aby:

• popularyzować wiedzę na temat różnych języków używanych w Europie,
  • promować różnorodności językowe i kulturowe,
  • zachęcać ludzi w różnym wieku do nauki języków, ponieważ znajomość więcej niż jednego języka pomaga nawiązywać kontakty, ułatwia znalezienie pracy i stymuluje rozwój przedsiębiorstw.

Punkty zostaną dopisane do międzyszkolnego konkursu "Klasa na 6".

listopad 2018